Alkomat w firmie
Pracodawca w sporze sądowym z pracownikiem jest z reguły na przegranej pozycji. Żeby zwolnić niesubordynowanego pracownika, trzeba go najpierw publicznie upominać, potem wpisać naganę do akt i ewentualnie wtedy zwolnić. A co, jeśli pracownik przyszedł do pracy pijany? Jak udowodnić to po kilku miesiącach, gdy zaczyna się rozprawa sądowa? Rozwiązanie może być alkomat policyjny.
Najlepsze alkomaty
Alkomaty wykorzystywane w policji to obecnie bezsprzecznie najlepsze urządzenia na polskim rynku. Praktycznie każdy funkcjonariusz ma do dyspozycji alkomat policyjny z najwyższej półki. Pozwala on na przeprowadzanie dużej liczby kontroli w krótkim czasie, co widzimy na drogach podczas akcji „Bezpieczny poranek”, „Bezpieczny weekend” czy akcji „Znicz”.
Urządzenia te nie są jednak przeznaczone wyłącznie dla służb mundurowych. Każdy może kupić alkomaty wykorzystywane w policji. Oczywiście nie każdy potrzebuje pełen zestaw alkomatów dowodowych, ale profesjonalne urządzenie pomiarowe świetnie sprawdza się w wielu firmach.
Alkomat w przedsiębiorstwie
W wielu firmach jest obecnie problem z pracownikami. Brakuje osób, które mają odpowiednia uprawnienia czy umiejętności. Pracownicy oczywiście zdają sobie z tego sprawę i część z nich to wykorzystuje. Zdarzają się i tacy, którzy piją alkohol w pracy.
Nikogo nie trzeba przekonywać, że jest to niebezpieczne, ale też destrukcyjnie wpływa na atmosferę w pracy i poczucie sprawiedliwości. Takiego pracownika trzeba jak najszybciej zwolnić, nawet jeśli nie ma nikogo na jego miejsce. Jak jednak zrobić to bezpiecznie?
Tu z pomocą przychodzi zestaw alkomatów dowodowych. Wystarczy zakupić jeden z takich alkomatów i przeprowadzić badanie na początku, w trakcie lub na końcu pracy. Wydruk z takiego alkomatu będzie doskonałym dowodem, gdy zwolniony pracownik zdecyduje się pozwać pracodawcę do Sądu Pracy za rzekome zwolnienie bez przyczyny.
W uzasadnionych przypadkach można też wezwać policję. Funkcjonariusze przeprowadzą kontrolę trzeźwości także swoim alkomatem, ale wykonają też notatkę służbową z tej czynności. Na nią również będzie się można powołać podczas rozpraw sądowych z pracownikiem, który nie będzie chciał uznać swojej winy i próbował naciągnąć firmę.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://alko-maty.pl/alkomaty-dowodowe-(policyjne).html